Czystek właściwości. Na co pomaga?

Czystek właściwości. Na co pomaga?

Stresujące chwile, niezdrowa dieta i brak aktywności fizycznej często powodują różne problemy zdrowotne, które ludzie starają się rozwiązać. Na szczęście eksperci medyczni ciężko pracują każdego dnia, aby uczynić nasze życie bardziej komfortowym. Nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że Matka Natura daje nam również wiele leków ziołowych. Leki te mogą pomóc nam osiągnąć niektóre z naszych celów zdrowotnych! Jedną z najpotężniejszych roślin, o których warto wspomnieć, jest zdecydowanie czystek (Cistus Incanus) i herbata, którą z niego przygotowujemy.

Ten rodzaj zioła jest wszędzie wokół nas od wieków. Czy wiesz, że nasi przodkowie używali go, aby zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia, wyeliminować różne problemy z oddychaniem i radzić sobie z różnymi infekcjami wirusowymi? Zioło to nie zmieniło się w międzyczasie, a wszystkie te korzyści są dostępne również dla współczesnych ludzi. Niestety, wielu z nas nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.
Obowiązkiem dzisiejszych ludzi jest być ciekawym i zdobywać wszystkie niezbędne informacje, które mogą być cenne dla ich zdrowia i ogólnego życia. Z tego powodu dowiedzmy się więcej o tej roślinie i zobaczmy pozytywne skutki spożywania herbaty dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego!

Co to jest czystek (Cistus Incanus)?

Herbata Cistus Incanus jest jedną z najpopularniejszych herbat w regionach śródziemnomorskich od wielu stuleci. Dwie cechy, które sprawiają, że zioło to jest tak cenne i doceniane od niepamiętnych czasów, to jego piękny i przyjemny zapach. Zioło to jest dobrze znane z wielu korzyści leczniczych, jakie zapewnia. Zioło to zostało nawet uznane za roślinę roku 1999 w Europie. Fakt ten tylko potwierdza, jak cenne może być dla ludzkości.

Jeszcze jedna nazwa, która jest używana dla tego zioła to różowa róża skalna, więc jasne jest, że roślina pochodzi z rodziny różowatych. Ma oszałamiający wygląd jako wiecznie zielony krzew z niesamowitym połączeniem zielonych i szarych liści z atrakcyjnymi fioletowo-różowymi kwiatami na szczycie. Region śródziemnomorski zapewnia unikalne warunki ekosystemowe, które ukształtowały tę roślinę.

To, co sprawia, że roślina ta jest tak silna i potężna, to fakt, że może wytrzymać różne trudne warunki i stresory. Nawet niedobór wody przez długi czas, bardzo wysokie temperatury, a nawet wysokie nasłonecznienie to rzeczy, które ta roślina może przetrwać. Powodem tego jest wysoki poziom polifenoli w ziołach śródziemnomorskich, które chronią je przed wszelkiego rodzaju stresorami. Jednak te polifenole zawierają przeciwutleniacze, które zasługują na korzyści zdrowotne, jakie zapewnia nam to zioło.

Jedną z rzeczy związanych z tą rośliną, która powoduje zamieszanie wśród ludzi, jest różnica między Cistus Incanus i Cistus Creticus. Krótko mówiąc, ludzie popełniają błędy, myśląc, że są to dwie różne rośliny. Zasadniczo są one takie same.

Czystek korzyści i właściwości – na co pomaga?

Odkryj prozdrowotne właściwości herbaty z czystka, delektując się jej wspaniałym smakiem i aromatem. Odkryjmy, co ma do zaoferowania ten aromatyczny napój!

Herbata z czystka leczy boreliozę

Nowsze badania zdają się potwierdzać tradycyjne poglądy na temat herbaty z czystka i boreliozy. W niedawnym badaniu pacjenci cierpiący na boreliozę zgłosili znaczne zmniejszenie bólu po spożyciu preparatów z liści krwawnika. Ponadto testy in vitro wykazały, że ekstrakty olejków lotnych z czystka mają działanie przeciwko patogenowi Borrelia burgdorferi, bakterii wywołującej chorobę.

Czystek jest bogaty w przeciwutleniacze

Ta śródziemnomorska purpurowa róża ma różne cudowne właściwości lecznicze, ponieważ zawiera wiele różnych przeciwutleniaczy. Wielu naukowców badało to zioło i wszystkie badania wykazały znaczny potencjał przeciwutleniający, zwłaszcza w przypadku polifenoli i flawonoidów. Dla tych, którzy nie wiedzą, przeciwutleniacze odgrywają szczególną rolę w usuwaniu wolnych rodników z komórek organizmu i w ten sposób zapobiegają lub zmniejszają szkody spowodowane utlenianiem w organizmie.

Spożywając czystek, zmniejszasz ryzyko chorób sercowo-naczyniowych

Niestety, badania pokazują, że choroby układu krążenia są główną przyczyną zgonów na świecie. Z tego powodu prawdopodobnie słyszałeś wielu lekarzy sugerujących, aby osoby z genetycznym ryzykiem wystąpienia CVD próbowały naturalnie zapobiegać wystąpieniu choroby. Zaleca się również regularne wykonywanie badań kontrolnych i rozpoczęcie leczenia choroby we wczesnych stadiach. Na szczęście herbata ta wykazała znaczący wpływ na zapobieganie ryzyku wystąpienia jakiejkolwiek choroby sercowo-naczyniowej.

Leczenie infekcji wirusowych

Dzięki właściwościom przeciwwirusowym, infekcje wirusowe mogą być skutecznie leczone za pomocą ziela czystka. Każdy wie, że infekcje wirusowe są bardzo trudne do leczenia i wyleczenia, nawet przy użyciu leków. Istnieje jednak naturalna alternatywa, która wykazuje silne właściwości przeciwwirusowe, które zmniejszają ryzyko oporności wirusów. Jedną z rzeczy, o których warto wspomnieć, jest to, że ziele czystka nie uszkadza komórek gospodarza w naszym organizmie, jak niektóre inne naturalne metody leczenia. Tak więc, nawet jeśli zmagasz się z przewlekłą infekcją wirusową, nie powinieneś martwić się o radzenie sobie z nią.

Choroby układu oddechowego można wyeliminować za pomocą herbaty z czystka

Kolejną zaletą herbaty z czystka jest leczenie różnych infekcji, w tym infekcji dróg oddechowych. Kiedy masz do czynienia z przewlekłą chorobą układu oddechowego i potrzebujesz dodatkowej ochrony, możesz po prostu wypić filiżankę gorącej herbaty z czystka i naturalnie wzmocnić swój organizm. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym zioła, wszelkie bakterie lub wirusy, które zaatakowały organizm, zostaną wyeliminowane. Ponadto, w przypadku problemów z zatokami, a nawet alergii, filiżanka tej herbaty może pomóc w ich leczeniu.

Czystek herbata: jak parzyć, aby czerpać pełnię korzyści

Gdy dowiesz się, jak parzyć herbatę Cistus incanus, będziesz w stanie w pełni wykorzystać jej właściwości zdrowotne. Najlepiej jest wypić herbatę w ciągu 24-36 godzin od zaparzenia, więc warto rozważyć przygotowanie herbaty na jeden dzień.

Metoda trzech parzeń jest czasochłonna i skomplikowana, zwłaszcza gdy robisz to codziennie. Na szczęście istnieje łatwiejszy sposób.

Umieść 13 gramów Cistus (około 1/3 filiżanki) w dużej, 1-litrowej lub 1-litrowej francuskiej prasie. Zagotuj 1 litr wody (przefiltrowanej wody bez zawartości minerałów, jeśli to możliwe). Zdejmij wodę z wrzenia, a następnie odczekaj około 90 sekund. (Flawonoidy i inne związki fenolowe ulegają szybkiej degradacji w temperaturze zbliżonej do wrzenia).

Wlej wodę do francuskiej prasy. Cistus będzie unosił się na powierzchni. Naciśnij lekko tłok, aby zanurzyć Cistus. Pozwól herbacie parzyć się przez około 25 minut. Gdy cały materiał roślinny opadnie na dno, wciśnij tłok do końca. Zastosowana tutaj metoda parzenia herbaty Cistus incanus pozwala uzyskać około 4 filiżanek herbaty. Ta bezkofeinowa herbata ma łagodny, kwiatowy smak.

Czystek właściwości. Na co pomaga?

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35458630